to co gdzie
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 żart z wszystkiego

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 6:51 pm

Nie ma w tym kraju takich ponurych żartów, które nie materializują się potem w rzeczywistość. Też kiedyś sądziłem, że propozycja wyboru Wałęsy na urząd prezydenta to żart. A w trakcie całego histerycznego szaleństwa po katastrofie smoleńskiej żartowałem sarkastycznie, że jeszcze tego Kaczyńskiego pochowają na Wawelu – długo potem się szczypałem dla samowybudzenia i ni cholery. Jeśli po ostatnim liście gratulacyjnym od premiera dla papieża Franciszka, w duchu złożonej tam w imieniu Polski deklaracji, ktoś ogłosi powszechną mobilizację przed wyprawą rechrystianizującą pogańskie Czechy to, nauczony doświadczeniem, wcale nie uznam tego za żart.
A tak z innej beczki, to prezydent jest w Polsce (na razie) urzędem obieralnym, a żona prezydenta jest żoną prezydenta i nikim więcej, więc nie ma czegoś takiego jak „para prezydencka”. Protokolarny zwyczaj udawania się w niektóre podróże głowy państwa razem z małżonką jeszcze nie arystokratyzuje tego małżeństwa. Para to może być królewska lub książęca, bo to pojęcia z zupełnie innej rzeczywistości. Dziwne, skąd takie feudalne tęsknoty u wielu rodaków – bo ta „para prezydencka” jakoś powszechnie się przyjęła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 6:51 pm

TVP oczywiście ma misję. I starannie, konsekwentnie, z wielkim samozaparciem, nie szczędząc środków z kieszeni podatnika ją realizuje.
Tą misją jest ostateczne pogrążenie, zdezawuowanie i pozbycie się ostatnich śladów rozumu i wiarygodności wraz z ostatecznym pozbyciem się niechcianego garba w postaci pełnienia jakiejś niezrozumiałej roli w sieci komunikacji i dialogu Polaków między sobą.
Film ms Gargas jest produktem czysto, intensywnie, żrąco propagandowym. Procentów propagandy ma co najmniej 500. Dobra szkoła ze starych czasów.
Pani Gargas nie ma żadnych oporów, by mijać się z prawdą, naciągać, podciągać, pomijać, naginać i kłamać.
Smutne jest to, że o ile jeszcze nie tak dawno Polacy mieli przyzwoicie wyczulone nosy na odorek propagandy i zarazem byli wrażliwi na konieczną aluzyjność sztuki w czasach cenzury, to teraz tępota hula po stepie z siłą buranu.
Wspólna ciężka praca propagandzistów IV RP przy bierności, zatrwożeniu i cynicznym lenistwie III RP odnosi skutek.W naszym infantylnym kraju dyskusja się toczy wokół pytania „Czy był zamach czy go nie było?”. Nikt nie zadaje sobie pytania o powody ewentualnego zamachu. „Religia smoleńska” opiera się na założeniu, iż Rosja jest naszym wrogiem i władze tego kraju stale przeciw nam knują i za byle co chcą się mścić. Założenie to, może w lżejszej formie, stanowi także podstawę polityki rządów PO, podzielają je też niemal całe elity.
Gdyby rząd i elity, a także media, ogłosiły, że po prostu nie ma podstaw do jakiegoś zamachu, bo Rosja nam źle nie życzy (i, prawdę mówiąc, nigdy źle nie życzyła), to ta religia szybko by umarła. Ale cała nasza polityka wschodnia opiera się na wzbudzaniu strachu przed Rosją, szukania pomocy Ameryki, choćby symbolicznej obecności amerykańskich wojsk w Polsce, wspieraniu krajów otaczających Rosję w ich zatargach z Rosją, powtarzaniu że Rosja praktycznie nie różni się od ZSRR itp. Różnice między naszymi „jastrzębiami” i „gołębiami” nie są wielkie, nawet w sferze werbalnej.
Polska nie traci żadnej okazji żeby Rosję skrytykować, pouczać, potępiać. Podobne sprawy na Ukrainie traktowane są u nas zupełnie inaczej, np. rzeź wołyńska, gdzie w czasie wojny Ukraińcy zabili ponad 100.000 Polaków, głównie cywilów, jest nieobecna w naszej „polityce historycznej”, natomiast Katyń wyrósł na największą zbrodnię jakiej dopuszczono się na Polakach.
Kiedy Rosja zaproponowała przeprowadzenie drugiej nitki rurociągu naftowego przez Polskę, ale z pominięciem Ukrainy, Polska w imię „solidarności” z Ukrainą nie zgodziła się na to, wyżej stawiając interesy Ukrainy niż własne. A kiedy Rosja postanowiła wobec tego przeprowadzić tę nitkę do Niemiec z pominięciem Polski, nasz minister spraw zagranicznych porównał to posunięcie do paktu Ribbentrop-Mołotow.
Póki nie zniknie ta hipokryzja i fatalna polityka, póty religia smoleńska będzie się swobodnie plenić.
Podobno w 1980-tym chodziło o jakąś wolność, o jakieś obywatelstwo, o jakąś podmiotowość Polaków we własnym państwie.
Wychodzi na to, że to był ciężki sen w malignie.
I żeby skapować o co chodziło w porządnej TV publicznej trzeba sobie obejrzeć stare kopie teatru TV, Morgensterna, Kawalerowicza albo Dudka wraz z panami A i B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 6:53 pm

ednak z tym rurociągiem przez Ukrainę było nieco inaczej. Polska nie stawiała interesów Ukrainy wyżej od swoich, ale chciała, korzystając z sytuacji znowu „dokopać” Rosji. To stare resentymenty z czasów Piłsudskiego – współpracować z Ukrainą przeciw Rosji, ale wcale nie po to by nadmiernie umacniać tą pierwszą. Zbyt mocna sama stałaby się groźna, co właśnie rzeź na Wołyniu pokazała.
Poza tym, „pańska” Polska zawsze gardziła ukraińską „czernią”, co jest choćby u Sienkiewicza.Problem sprowadza się po pierwsze do rozważania, czy są granice wolności, w tym wolności słowa, po drugie, jaka jest rola państwa jako strażnika wolności słowa, jako regulatora tej wolności.
Co wspólnego ma katastrofa smoleńska z wolnością słowa?
Otóż ma, i to wiele wspólnego poprzez przełożenie tego wypadku na działalność partii politycznej (największej opozycyjnej), powiązanie katastrofy z polityką poprzez propagandowe zabiegi i dorabianą post factum ideologię i uczynienie z katastrofy narzędzia do wygrywania zysków i zadawania strat konkurentom politycznym. Granie katastrofą w politycznym pokerze.
Generalnie demokracja ma tę właściwość, że prawie wszystko da się w niej przerobić na politykę. Jeśli jest możliwe upolitycznianie spóźnień pociągów, pijanych dróżników, pękającego asfaltu i radarów przydrożnych, to dlaczego miałoby być niemożliwe upolitycznienie katastrofy, w której ginie prezydent.
Opozycja zaawansowała scenariusz upolityczniania Smoleńska w imponującym stylu, co zresztą nie dziwi w takim kraju jak Polska, gdzie 40% ludzi jest przekonanych, że rządzą nimi komun iści, 40 % pójdzie o każdy zakład, że syjoniści, a pozostałe 20 % nie odważy się pyskować na ten temat, by nie być zmiecionymi z powierzchni ziemi ojczyźnianej, odsądzonymi od obywatelstwa i okrzyczanymi – ?raz sierpem, raz młotem, czerwona hołotę? lub po prostu, jak ostatnio w Sandomierzu ? s…j, sp…j.
Co może przynieść nowego równorzędne wyświetlenie dwóch nierównorzędnych filmów o katastrofie w TVP1?
Prawie nic, nic wielkiego i niebezpiecznego. Dużo poważniejszą sprawą jest planowana debata na temat filmów po seansach. Debata, jak wszystkie znane dyskusje ze Smoleńskiem w tle, nabierze z miejsca charakteru politycznej pyskówki. Techniczne aspekty katastrofy, które są najistotniejsze dla wyjaśnienia przyczyn, zostaną wypchnięte w dyskusji na daleki plan. W ich miejsce zostaną podstawione artefakty, co PIS stale czyni.
Jako przykład podam permanentne głoszenie przez nibyekspertów Macierewicza kłamstwa o tym, że kapitan samolotu TU-154M wydał komendę ?Odchodzimy? na wysokości 100 m nad poziomem pasa, gdy tymczasem rejestratory samolotu zapisały ? 39 m nad poziomem pasa, tj o 61 niżej niż wysokość, na którą samolot mógł przed tym lotniskiem zejść w warunkach niedostatecznej widoczności, a dla kapitana osobiście, ta różnica była jeszcze większa.
Propagandyści po prostu mówią swoje i już. Oczywiście nie tłumaczą przy tym, że wysokość 39 m była sfałszowana w zapisach rejestratorów przez manipulantów z MAKu. Nie było 39 m było 100 m. Bo przecież dla PiSowców to jest oczywiście. I na dowód prawdziwości swoich wynurzeń dodają – dokumenty katyńskie też fałszowano.
Taki przebieg starcia w studio TV jest jest nieunikniony, ponieważ postawa partii, która niby domaga się prawdy o katastrofie, jest postawą polityczną, próbą narychtowania sceny politycznej na swoją modłę, by maksymalnie wykorzystać katastrofę jako wehikuł, walec rozjeżdżający rząd.
Tutaj dyskutowanie przyczyn nie miałoby żadnego znaczenia, ponieważ ze strony ekspertów opozycyjnych mowa będzie o artefaktach, domysłach, hipotezach, intencjach, a nie o faktach.
Dlaczego tak sądzę? Ponieważ dotychczasowa mowa propisowych ekspertów była właśnie taka. Przyniosła sukces PiSowi. Więc dlaczego partia ta miałaby odstępować od tej wypróbowanej, skutecznej taktyki i odwoływać się do faktów?
Słusznie blogowicze zwracają uwagę na podstawową sprzeczność występującą w tego rodzaju dyskusjach dając za przykład debaty o kreacjonizmie i różnego rodzaju hipotezach spiskowych i zamachowych. Nie da się pogodzić wiary z nauką w kategoriach nauki. Prawdę da się wywieść z aksjomatów i zbudować hipotezy na faktach.
Nie da się wywieść prawdy z dezyderatów i zbudować sprawdzalnych hipotez na artefaktach.
Sumując – to także wzmacnia twoje argumenty, ale w inny sposób.
Przy tej durnocie polskie polityki, niezwykle szczęśliwe okazało się to, że ktoś za Polskę wygrał II Wojnę Światową. Ale Polacy, ci durni – jak zwykle – szczerze zwycięzców znienawidzili twierdząc, że to było gorsze od od Hitlera.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 6:54 pm

Aby szerzyć i żerować na smrodzie głupoty rodzimej, nie trzeba nam ani Rosji ani Ameryki.
W tych oparach, skraplanie prostackiej głupoty i lanie jej w szklane ekrany, jak w butelki, to istotnie może się nazywać: misja.
A także zarobić na podatkowy upust z tytułu innowacyjności, w relacji ze światem cywilizowanym.
W naszej globalnej wiosce głupców nie sieją (bo Unia nie za siew a za zbiór płaci), mamy już pełną autarkię.Z tymi żarówkami to nas zrobili w koń trojański.
Energooszczędne dają tak paskudne światło i tak szybko tracą moc, że oszczędności jakiejkolwiek nie zapewniają. Zakupiłam nowoczesne, nieoszczędne, o ładnym kształcie.
Wyglądały owszem ładnie, ale po pół roku wszystkie trzy padły jedna po drugiej, jak na komendę. A kosztowały prawie 8 zł sztuka!
Teraz wkręciłam właśnie takie zwykłe i czekam, czy też mają tak ograniczony okres działania. Jedyna pociecha w tym, że są tanie.
A w piwnicy świeci mi żarówka już ponad 40 lat!
Jest nawet nadzieja, że po wsze czasy grzać się będziemy, jako lider zasobów, w cieple gazu głupkowego, własnego wydobycia.
Nie mieszajmy sąsiadów bliskich i dalekich w ojcostwo Naszej Misji.
Jesteśmy jedynym krajem, który w budżecie służb specjalnych obu krajów jest nie kosztem, a wartością dodaną samoistnie (na koszt własny).
Pozostaje jedynie komplementarna z taką misją – wizja, że jakiś rodzimy Muenhausen nas z własnego bagna za kołtun wyciągnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 7:05 pm

Moje podziękowania uzasadniam tym, iż sądziłem, że mam skłonności do popełniania dłuższych wypowiedzi na temat katastrofy smoleńskiej, a przez to może nazbyt męczących w czytaniu i pojmowaniu. Dzięki w.w. dyskutantom czuję, że nie jestem sam, a także, iż niewykluczone jest, że nie jest to tak zawiłe, czy nudne jak mogłem sądzic.
Wskazują na to także inne liczne i żywe głosy w dyskusji, śmiało nawiązujące do stwierdzeń popełnionych przez tą silną grupę.
Pojedyńcze, acz stanowcze głosy negacji odbieram jako naturalne. Rozumiem irytację i trudnośc pojmowania. Proszę zwrócic uwagę na dwa aspekty korzystne dla przedstawicieli negacjonistów:
1. Dłuższe wywody były na ogół przetykane przerwami na reklamy, co znacznie ułatwiało oswojenie się z własnymi nastrojami wzburzenia, oraz dawało czas na przemyślane odpowiedzi, który jednak nie zawsze był dobrze wykorzystany.
2. Stworzyliśmy okazję i wyjątkową, bo pogłębioną i bezpłatną ofertę edukacyjną. Jest ona nieograniczona czasowo, wciąż można z niej korzystac.
Na koniec chciałbym, jak tu stoję, zapewnic tych zmęczonych 3-letnim już wałkowaniem sprawy smolenskiej, że ich rozumiem i podzielam ich punkt widzenia. Nie wiem, czy inni dyskutanci się zgodzą, ale co do mnie, to sądzę, że odpowiednio syntetyczne i wyczerpujące podsumowanie wydarzenia już poczyniłem i na niniejszej stronie Gospodyni ograniczę się już co najwyżej do rzeczy incydentalnych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Mar 31, 2013 7:05 pm

Weźmy taki pierwszy lepszy przykład z brzegu: mgła. Czy opisana ona została dostatecznie? A w życiu! I to właśnie z tego powodu mamy do czynienia z ta dychotomia rozumienia przyczyn katastrofy.
Taki National Geographic, dowiedziawszy się o naszym, polskim oraz debeściackim lądowaniu we mgle smoleńskiej na wrotach od stodoły, walnął film ku przestrodze świata. A co zrobila Anita Gargas? No jak co, ona tez walnęła film, jeden i drugi. Tyle ze ona mgle drugim razem całkowicie odpuściła i skoncentrowała się na ZAMACHU. Tym we mgle poczynionym. A o czym ona, czy może wieta? A gdzie ta, a gdzie ta.
Wiec to dlatego będziemy mieli pokaz obu tych filmów. Sponsorowany przez czynniki rządowe. Mogę się założyć o flaszkę arcybpa. gen. Sławoja Głódzia, że nikt znowu ani jednego słowa nie wypowie na temat nieracjonalności próby schodzenia PONIŻEJ mgły. Bo takiego czegoś jak ‘poniżej mgły’ nie ma jeśli chodzi o naturę tego zjawiska meteorologicznego. Szczególnie odniesionego do lądowania samolotów na lotniskach wyposażonych w g.wno a nie w oprzyrządowanie. Ani Indoor ani @ Czesław R. ani @Antonius, o rządzie RP tez nie zapominając, tylko majaczą coś niezrozumiałego na temat schodzenia poniżej 100 metrów. Nikt nie zapytuje: a czego chciano dokonać takim niskim zejściem we mgle?
A tu NG sobie założył, iż wszyscy wiedza, ze coś takiego jak ‘poniżej mgły’ nie istnieje przy lądowaniu samolotów. Pani Gargas zaś założyła, ze mgła to mały pikuś i w ogóle tumanienie – he he – ciemnego luda. Podczas gdy nasz beztroski rząd na to wszystko ma odpowiedziec dyskusją o niczym. I wszystko znowu będzie dobrze w ogrodzie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Kwi 14, 2013 5:42 pm

Kto patrzy na gospodarke z waskiego punktu widzenia przesiebiorcy, i to takiego na raczej mala skale. Blednie uwaza on wiec prawo pracy za swego wroga, gdyz wydaje mu sie, ze gdyby tego prawa nie bylo, i pracownicy nie mieli by tym samym zadnych praw, a wiec traktowani by byli jak ‘mowiace narzedzia’, czyli inaczej niewolnicy, to jego firma zaczelaby przynosic wieksze zyski. Niestety, ale P. Kasprowicz nie rozumie tego, ze jego kientami sa pracownicy innych firm i ze jesli inni przedsiebiorcy postepuja tak samo jak, czyli zwalniaja pracownikow oraz obnizaja im zarobki, to tym samym maleje popyt, a wiec P. Kasprowicz moze sprzedac coraz mniej tego, co produkuje jego firma, przez co spadaja jego zyski, a wiec tnie on koszta pracy jeszcze bardziej, pograzajac tym samym (do spolki z podobnie jak on myslacymi przedsiebiorcami) gospodarke w spirali malejacego popytu i spadku zysku oraz rosnacego bezrobocia. To jest po poistu jeden z paradoksow kapitalizmu rynkowego, ktory musi przyniesc upadek tego systemu, a mianowicie niezgodnosc interesu pojedynczego kapitalisty z interesem kapitalistow jako klasy.
Pomijam tu etyczne aspekty rozwiazania proponowanego przez P. Kasprowicza, ktore sprowadza sie przeciez do pozbawienia pracownikow wszelakich praw, co oznacza w praktyce zniesienie demokracji (gdyz obywatel w modelu proponowanym przez P. Kasprowicza tracilby wszelakie prawa po przekroczeniu bramy przedsiebiorstwa, ktore go zatrudnia) oraz powrot do niewolnictwa, jako iz w modelu postulowanym przez P. Kasprowicza to przesiebiorca mialby prawo wymagac od swych pracownikow, szczegolnie w warunkach wysokiego i wciaz rosnacego bezrobocia spowodowanego glownie postepem technicznym, pracy po 12 i wiecej godzin na dobe, za kawalek chleba i miejsce w zbiorowej noclegowni…
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Kwi 14, 2013 5:43 pm

Te informacje mozna bardzo ciekawie interpretowac. Co to znaczy ze 85% miejsc pracy jest generowane przez male i srednie przedsiebiorstwa?
Czy to znaczy ze te przedsiebiorstwa generuja NOWE MIEJSCA PRACY?
Prawda jest wlasciwie zafalszowana. Male przedsiebiorstwa sa bardziej slabe od wielkich by utrzymac sie na rynku, dlatego wiekszosc z nich pada i na ich miejsca powstaja inne. Tych ktore padaja i traca miejsca pracy politycy jak zwykle gloryfikujac zasade: „krzywa rosnie” po prostu w statystyce nie ujmuja, bo to by ksztaltowalo bardzo niekorzystny image.
Stare przyslowie mowi: zanim ten tlusty schudnie chudego juz nie ma. To samo dotyczy tych co sa dobrze utuczonymi byznesmenami w porownaniu do tych chudzielcow ktorzy sie zaledwie podczepiaja pod zrodelko.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 30, 2013 9:31 pm

Pan premier już wczoraj określił swój program polityczny, stwierdzając, iż byłby mało kumaty, gdyby podejmował decyzje godzące w trwałość koalicji parlamentarnej będącej gwarantem trwania rządu. Tą decyzją zapewnił sobie marginalizację specjalisty od eksportowanych do Niemiec zygot i przy okazji podział frakcji konserwatywnej. Zasada „dziel i rządź” nieśmiertelnie rulez. Tak na marginesie Pan premier nadal obstawia, że wygra kolejne wybory dzięki wyborowi mniejszego zła i polityce ciepłej wody w kranach. A propos: pan pobity przez zarodki kumał się od kilku tygodni z politykami PJN. Czyżby szykował się na wodza? To – zdaje się – była prawdziwa przyczyna jego neutralizacji. A już myślałem, że zygoty też zabijają z siłą gazety.Mogę się zgodzić z tym tekstem, o ile do „nietykalnych” Autorka zaliczy także lady Sawicką. Bo choć nie mam nic wspólnego z PiS-em i sens wyroku do jakiegoś stopnia rozumiem, to jednak nie umiem się pogodzić z tym, że ta osoba nie tylko została uniewinniona, ale jeszcze ma – o zgrozo – zupełnie realną szansę na odszkodowanie od Skarbu Państwa, czyli z naszych kieszeni.
Oczywiście można się zastanawiać i gdybać: czy gdyby nie prowokacja CBA, Sawicka wzięłaby w łapę, czy nie. Ale warto też pamiętać, że gdy – dzięki upublicznieniu nagrania – na oczach całej Polski brała sto kafli w foliówce, była posłanką na Sejm RP. I mandat poselski splugawiła. Nie tylko biorąc pieniądze, ale i rozmawiając z agentem swoim obrzydliwym językiem w rodzaju np. „bo ja muszę mieć jakieś myki”.
Szanuję prawo. Nie szanuję PiS. Ale moje własne poczucie sprawiedliwości mówi mi, że Sawicka powinna siedzieć. Przykro mi, nic na to nie poradzę. Od posłów wymagam więcej. I karać ich chciałbym surowiej.
Liczę na kasację. Nie na życzenie PiS-u, ale w wyniku oceny przez prokuraturę uzasadnienia wyroku. Oby „szczęśliwa”, jak sama to określiła, Sawicka nie była finałem tej sprawy. I oby nie wyszła z niej z gigantycznym odszkodowaniem „za straty moralne i materialne”.O ile wyrok sądu pierwszej instancji był chyba niekompletny, ponieważ dotyczył tylko oskarżonych o korupcję, w tym p. Sawickiej, to wyrok sądu drugiej instancji jest również niekompletny i do tego ma charakter tabloidalny.
Sąd pierwszej instancji nie ustosunkował się do legalności działań CBA. Być może uważał, że jest związany zakresem aktu oskarżenia, ale w odniesieniu do p. Sawickiej jego wyrok był słuszny, a wymiar kary odpowiedni do szkodliwości społecznej przestępczego czynu p. Sawickiej. Okolicznością poważnie obciążającą ją było to, że w czasie, gdy przystała na udział w aferze korupcyjnej i przyjęła łapówkę była członkiem organu Państwa – Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, który jest powołany do stanowienia prawa i sprawowania kontroli nad działalnością rządu.
Sąd drugiej instancji nie uwzględnił tej okoliczności obciążającej oskarżoną, natomiast fałszywie uznał, że okolicznością wyłączającą jej winę w rozumieniu polskiego prawa karnego, było to, iż podżegacz, który zaproponował jej udział w aferze i łapówkę był funkcjonariuszem Państwa, i działał bezprawnie w jego imieniu. Sąd ten nie zdał sobie pytania, czy gdyby podżegacz nie był fabrykantem przestępców na polityczne zamówienie swych przełożonych, a rzeczywistym przedstawicielem biznesmenów, to czy p. Sawicka też by to przestępstwo popełniła. Uważam, że bardzo trafnie na to pytanie odpowiedział Lex (30 kwietnia, godz. 14:36). Przecież p. Sawicka nie wiedziała, że podżegacz jest agentem CBA, a traktowała go jako poważnego przedstawiciela biznesu. Przypuszczam, że nie tylko p. Sawicka ale i inni posłowie byli narażenie na korupcyjne propozycje, zupełnie realne, i ich nie przyjęli.
Tabloidalność wyroku wraz z uzasadnieniem Sądu drugiej instancji polega na tym, że Sąd ten zabawił się w trybuna ludowego. Uwalniając p. Sawicką od winy w rozumieniu prawa karnego, uznał jej czyn tylko za niemoralny. Czyżby ten Sąd nie wiedział, że z reguły każde przestępstwo, wymienione w prawie karnym, jest czynem niemoralnym? Przecież rozróżnienia norm moralnych, na straży których stoi opinia środowiskowa a nawet środowiskowy przymus, od norm prawa karnego, których nieprzestrzeganie jest zagrożone prawem karnym i egzekwowane przez sądy, uczą się studenci wydziałów prawa na pierwszym roku studiów. A może doczekamy się, że jakiś polski sąd w swym wyroku ogłosi, że bezspornie dwa razy dwa równa się cztery?
Czy Sąd drugiej instancji nie ma świadomości, że ma obowiązek orzekać o winie i niewinności wedle norm prawa karnego, a nie wedle norm moralnych i nie powinien wypowiadać się na temat naruszenia moralności? Czy Sąd ten nie wie, że jest kompetentny do oceny dowodów według kryteriów prawdy i nieprawdy, a nie według ich legalności?
Dlaczego Sąd ten oceniając działania CBA jako bezprawne, nie zawiadomił organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, chociaż taki obowiązek na nim ciążył?
Wyrok tego Sądu nie jest więc ciosem w CBA, a raczej w polski wymiar sprawiedliwości.
Szanowna Pani Janino, popieram w pełni Pani krytyczny pogląd na szkodliwość kasty nietykalnych, i sądzę, że ich lista jest znacznie bardziej obszerna niż zmieszczona przez Panią na początku artykułu. Ale skąd oni się pojawili?
Czy nie dostrzega Pani, że działanie PO w stosunku do bezprawnych poczynań postsolidarnościowej jej konkurencji politycznej, jest nacechowane zasadą, ilustrowaną przez polskie porzekadło o tym, kto komu oka nie wykole, a w jego wulgarnej wersji, o tym kto komu łba nie urwie.
Myślę, że polska polityka sięgnęła autorytetu podrzędnego kabaretu. Ledwo bawi, chociaż mi przynajmniej już nie do śmiechu, niczego zaś nie rozwiązuje. Donald Tusk od kilku lat z powodzeniem rozwiązuje tylko te problemy, które sam stworzył.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 30, 2013 9:31 pm

Jeśli sąd stanął na stanowisku, że dowody zebrane przez CBA są nieważne, to jak mógł ukarać Sawicką? Albo, albo.
Sąd nie może się kierować sympatią, antypatią, moralnym oburzeniem, czy zapotrzebowaniem społecznym. Jeśli sąd uznał, że dowody są nieważne, to na jakiej podstawie sąd ma ukarać Sawicką? Z mocy oburzenia moralnego? Nic tu nie pomoże demonstrowanie sprzeczności wyroków. Te sprzeczności wynikają z wadliwości konkretnych przepisów prawnych.
Uchwalone prze parlament na zapotrzebowanie CBA przepisy nie były kompletne, nie zawierały obwarowań dotyczących uzyskiwania dowodów. To jest najważniejszy problem w tej sprawie. Prawa nie należy uchwalać pod daną osobę na urzędzie, organizację lub życzenia obywateli, z myślą, że jakoś to będzie, jakoś się samo ułoży. Reguła ?jakoś to będzie? może zdać egzamin przy zbieraniu grzybów, ale nie przy tworzeniu prawa.Kudy mi tam, skromnemu magistrowi, wdawać się w polemikę z p. profesor Płatek, którą bardzo szanuję i cenię sobie jej oceny
( nieskromnie napiszę, że niemal we wszystkich w sprawach, w których się wypowiadała – jej oceny są całkowicie zbieżne z moimi).
Linkowany przez @Ancę wywiad w dominującej części odnosi się do oceny działań CBA. Podzielam całkowicie te oceny i podobnie jak pani Profesor oceniam te działania jako pozbawione podstawy faktycznej i prawnej, ergo: całkowicie bezprawne. ( Na potwierdzenie mojej oceny zbieżnej z oceną p. Profesor odsyłam zainteresowanych do mojego wpisu z dn. 29.04, godz. 18,33 pod poprzednim komentarzem Gospodyni ). Różnię się natomiast z p. Profesor w prawnej ocenie działań p. B.S. Przywołam w tym miejscu celne – moim zdaniem – spostrzeżenie @Kropkozjada, które pozwolę sobie zacytować:
„… Czy Sąd drugiej instancji nie ma świadomości, że ma obowiązek orzekać o winie i niewinności wedle norm prawa karnego, a nie wedle norm moralnych i nie powinien wypowiadać się na temat naruszenia moralności . „ Otóż to. (Sedno stwierdzenia a Autora pozwoliłem sobie zaznaczyć).
Tu znowu muszę się odwołać do swoich wcześniejszych uwag dot. okoliczności wyłaczających odpowiedzialnosć karną. Okoliczności te wymienione są w Rozdz. 3 Części ogólnej Kodeksu Karnego( art. 25 – 31). Wśród tych okoliczności ani bezprawny charakter prowokacji zastosowanej wobec sprawcy ani ” fatalne jego (erotyczne) zauroczenie” nie jest wymienione i nie zwalnia od odpowiedzialności karnej.
Okoliczności te conajwyżej mogą mieć znaczenie przy ocenie stopnia zawinienia i i wymiarze kary (w swojej ocenie czynu p. B.S. biorę te okoliczności pod uwagę jako istotnie łagodzące i opowiadając się za słusznością wymierzenia jej symbolicznej kary w dolnych granicach kodeksowego zagrożenia, z uwzględnieniem tzw. zawiasów).
Konstrukcja (braku) odpowiedzialności karnej zastosowana przez warszawski sąd apelacyjny jest …. nowatorska; sprowadza się w gruncie rzeczy do stwierdzenia, że odpowiedzialność i sankcja moralna uwalnia sprawcę (ów)_ od odpowiedzialności karnej. W mojej ocenie jest stanowisko nie tylko „nowatorskie” ale i sprzeczne z postanowieniami kodeksu karnego.
Nowo uchwalane prawo musi być spójne w całości z już istniejącym prawem oraz z podstawowymi regułami legalizmu, nie może powodować kontrowersji w orzecznictwie w rodzaju – czy to są „owoce z zatrutego drzewa”, czy nie są.
Oburzenie moralne, to jedna strona sprawy Sawickiej i CBA, a problem prawny, jaki powstał, to drugi, znacznie ważniejszy aspekt sprawy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Lip 27, 2013 5:47 am

Przeciez zwiazkowcy chca transparantnosci, gorbaczowskiej glasnosci,takiej naszej malej, ciasnej ale wlasnej prismy, ktora zajrzy w kazda kieszen, a moze nawet -ho,h0 -do lozka kazdego Kulczyka(Kluczyka -he,he- jak dowcipnie, ironicznie,sarkastycznie,a nawet – nie bojmy sie tego slowa – rewolucyjnie przekreca nazwisko tego kluczacego Kluczyka nasz Jedrek tez ciasny ale tez wlasny, czyli kretacza, jak ktos nie zrozumial, co to jesli ma piniadze, to skads je ma glosi filozof nie ten, ktory powiedzial, ze jak mysli to jest, ale ten,co powiedzial ostatnio na Podkarpaciu, ze w zyciu liczy sie osmoza.
Wybacz Gekko, wczoraj wypilem troche tego i owego i jeszcze nie dobudzilem sie, ale juz druga kawa stawia mnie na nogi.
I zaden Snowden nam zwiazkowcom nie naskoczy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Lip 27, 2013 5:48 am

jeśli zalałeś się ciepłą wo(ó)dą z kranu, będzie Ci wybaczone, o take Polske i taki grunt innowacyjnie i szansowo wyrównawczo chłonny chodzi, w tem laniu.
Nie zapomnij tylko nie chodzić na jakiejść referęda alibo wybory.
Cywilizacja-dotacja sama przyjdzie do Ciebie i swego umiłowanego ludu wybranego (nie przy urnie przecież)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Lip 27, 2013 5:48 am

urządzenia powinny być tak zaprojektowane i tak skonstruowane, żeby służyły człowiekowi jak najdłużej…..pisze konajaca zabka zapominajac o rozwoju technologii, oszczednosci materialu, zuzyciu energii i ochronie srodowiska…..Najlepiej wiec jezdzic trzytonowym samochodem z lat piedziesiatych (patrz Kuba) spalajacym 30 l na 100km.
Saldo mortale
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Lip 27, 2013 5:49 am

Tak apropo wielce poznawczej dysputy:
czy kieszenie obywateli powinny być ogólnodostępnie przeświecające.
Proszę Państwa, idźmy dalej:
czy żony powinny być wspólne (a na początek: ogólnodostępne) ?
Nie szkodzi, że to już było – porozmawiać zawsze warto, bo wartość dziś jest, a jutro jesteśmy już tylko my.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Lut 02, 2014 9:34 am

Władze TVP mają w d... wszystko i wszystkich. To mi się nie mieści w głowie, taka arogancja ludzi bez wyniku – mówi nam Mariusz Max Kolonko. Dziennikarz, który kilka miesięcy temu wezwał do likwidacji TVP Polonia, teraz może się cieszyć – Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło niedawno, że chce radykalnych zmian w tym kanale. – TVP Polonia jest skończona. Finished. Tego trupa nie da się reanimować, a psy szczekają przy pustej zagrodzie – mówi w rozmowie z Onetem. Przez wiele lat nie ogladalem polskiej telewizji. KIlka miesiecy temu po namowie znajomych zainstalowalem sobie internetowa TV /nie ma tam poloni/ Rewelacja 44 polskie programy plus chyba 6 radiowych dodatkowo aplikacja darmowa z biblioteka filmowa chyba ze 150 filmow, Na dodatek wszystkie programy moge cofac 14 dni wstecz,. Po co w takim razie finansowac jakas telewizje Polonia za ktopra i tak musimy placic a tak naprawde zrobiona jest ona bardzo ubogi i niekuiedy mam wrazenia jak dla odbiorcy malosprawbego umyslowo. Ogladajac amerykansckie kanaly przelaczajac sie na Polonie przezywasz szok, i pytasz co to k*wa jest i na dodatek jeszzce za to place.
A wiec reasumujac w dobie tv internetowej nia ma potrzeby finansowac jakiejs Poloni, no chyba, z etylko po to aby wyprowadzac kase polskiego podatnika. I prosze mi tutaj nie sugerowac, ze doplacacie do mojego ogladania,
Pozdrawiam telewidzow polskich programow. naprawde to co ogladamy jest dobre, bardzo dobre, Ciesze sie, ze moge ogladac to co wy.
Zablokujcie TV Polonie a srodki przeznaczcie na tV internetowa teraz to jest przyszlosc a majac internet mozna bez przeszlod ogladac nawet na szczycie mont ewerest byle bylby internet
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Lut 02, 2014 9:35 am

TVP Polonia to kanał który przynosi wstyd Polsce na świecie ponieważ zawiera treści ośmieszające Polaków, pokazujące nasz kraj jako ciemnogród, Polskę zacofaną, Polskę biesiadną stare baby w ludowych strojach, zacofanie, programy nakręcone w latach dziewięćdziesiątych o polakach pokazujących nasze społeczeństwo w złym świetle. Zawsze trafiając na ten kanał zastanawiałem się kto to ogląda? dla kogo sa te programy? wogóle o co tu chodzi przecież to nie pokazuje obecnej rzeczywistości w naszym kraju. No może poza dziennikiem. A w wszystko za nasze pieniądze. Ten kanał powinien już dawno zmienić formule lub zostać zlikwidowany. W obecnej formie to dziadostwo. Te " stare baby w ludowych strojach, pokazujące nasz kraj jako ciemnogród, Polskę biesiadną," to nasza polska tradycja, kultura, historia. Chcesz zniszczyć naszą odrębność, kulturowość, doprowadzić do tego, że w Europie będzie jedna szara i bezkształtna mama, ksztąłtowana przez panów z Brukseli w/g własnego widzimisię? Zawsze przecież można przełączyć na prawdziwą telewizję prowadzoną przez O. Rydzyka i Jego Kościół, telewizję pełną apolityczności, prawdy, miłości, wolności, wartości, szacunku dla konkurentów politycznych, kultury i coś tam coś tam. Po co psioczyć na Polonię, TVN czy Polsat, jest przecież pilot i zawsze można go użyć. Mało jeszcze wiesz. TV w Niemczech pokazuje na okrągło tzw Heimat Melodien, gdzie jak to nazwales " wiejskie baby" w strojach regionalnych śpiewają , bo to ich kultura i z niej nie zrezygnują i z niej się tam nikt nie wysmiewa. Tylko jakiś głupi Polaczek chciałby być bardziej europejski niż ustawa przewiduje. Żal mi ciebie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Nie Lut 02, 2014 9:36 am

"Programy nakręcone w latach dziewięćdziesiątych o treści ośmieszające Polaków"To zdanie samo mówi,jaka nacja przejęła władzę po PRL-u.Są to:1-Ludzie narodowości żydowskiej-to przede wszystkim oni szkalują Polaków i Polskę. 2-Agenci obcych państw typu bolek. 3-Sarmaccy sprzedawczyki,którzy za srebrniki zdradzają kraj,przykład - pierwszy gajowy.Tacy ludzie stali i stoją u władzy,po przewrocie. Pan Max Kolonko niech siedzi cicho. Siedzi ch.....w Ameryce i wielkiego Pana udaje. On jest chamem i prostakiem. Niech da biednym dzieciom swoje miliony a nie wpieprza się w Polskę. Opuścił Polskę nie jest patriotom. Całą telewizję tzw.publiczną w Polsce nie mamy,jest to natomiast telewizja kolesiarsko-rodzinna i niech tak zostanie ,tylko po jakiego diabła oni od narodu domagają się żeby na to śmietnisko płacić,tego to już nie rozumię wcale.A co do TV Polonia nie wiem co to za twór bo generalnie telewizji kolesiowsko-rodzinnej nie oglądam. ale do pracy po tym jak zalatwil ci stary albo pociotek to juz polazles hehe kazdemu w tym kraju tak sie prace zalatwia!! wiec nie wiem do czego tak pijesz Jeżeli ta instytucja nazywa się T V P ,czyli telewizja polska ,to dlaczego połowa programów jest zakodowana.Skoro Polacy mają obowiązek płacić abonament na państwową telewizję,to mamy prawo do oglądania wszystkich produktów tejże telewizji.Albo mamy dostęp do wszystkich programów za abonament,albo niech ją kodują,zlikwidują abonament i kto zechce "To to"oglądać wykupi pakiet tvp.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 15, 2014 7:27 pm

Kupiłem fotelik dla dziecka samochodowy z USA cło 0%, ale zapomniałem o VAcie 8% to całe 79zł, celnicy zrobili ze mnie przestępce dali karę 333 zł i skierowali sprawę do sądu karnego o wykroczenie karne skarbowe, i dostałem wyrok karny. Ale mają sukces mają, premia, chore państwo ale najlepsze dla urzędników,Kupiłem fotelik dla dziecka samochodowy z USA cło 0%, ale zapomniałem o VAcie 8% to całe 79zł, celnicy zrobili ze mnie przestępce dali karę 333 zł i skierowali sprawę do sądu karnego o wykroczenie karne skarbowe, i dostałem wyrok karny. Ale mają sukces mają, premia, chore państwo ale najlepsze dla urzędników,fanklimy.e-fora.pl/ to w większości niedouczone młoty, nadgorliwie interpretuja prawo gdy im jest na ręke, nie licząc się z tym że niszczą ludzi, firmy i gospodarkę. Zanim gość wygra w sądzie to się wykończy, zwłaszcza jak sprawę rozpatrywał będzie przez parę lat równie kompetentny sędzia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 15, 2014 7:30 pm

"Celnicy stwierdzili, że samochody zarejestrowane jako ciężarowe dla potrzeb podatkowych mogą być uznane za osobowe" Jako płacący podatek na utrzymanie celników stwierdzam że powinni zostać wyłączeni z pomocy pogotowia bo to luksus który nie należy się bezmyślnym biurokratom.Większego idiotyzmu celnego nie widziałem. Idąc tokiem rozumowania celników to za pojazdy straży pożarnej i policji oraz wojska też należy się podatek akcyzowy. Te pojazdy też służą do przewożenia osób. Ambulansy policyjne mają trzecią klasę, specjalną dla osób zatrzymanych.Czyli w Polsce prowadząc biznes muszę być jasnowidzem lub takiego zatrudnić i przewidzieć dzisiaj, że za 3 lata zmieni się interpretacja przepisów podatkowych i zmiany będą obowiązywać od nap. daty która będzie za 3 dni, jednakże wprowadzone zostaną dopiero za 3 lata ? Paranoja. Wprowadzacie zmiany czy powiedzmy inna stawkę podatku, ok, ale obowiązuje od dnia wprowadzenia a nie wstecz. Mając takie umiejetności nie muszę pracować, wystarczy że w lotto zagram np. w Niemczech.Facet mowi prawde.Moja rodzina w 1974 roku miala Wytwornie Kolder na polnocy kraju.Jak sobie wspomne biurokracje za PRL,to pusty smiech mnie ogarnia.Moge tylko powiedziec jedno,dzisiaj jako prywatny obywatel bedacy na emeryturze w jednym z krajow zachodnich, biurokratyzuje sie wiecej anizeli gdy prowadzilem firme w PRL.Takie sa fakty.A co uslyszycie reszte od dzisiejszych liberalnych,wolnosciowych rzadzacych to zwykla , klamliwa propaganda


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Paź 17, 2015 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 15, 2014 7:31 pm

przedmioty dla ratowania zdrowia i życia powinny mieć stawkę O% Vat (zwolnione) stawkę akcyzy 0% (zwolnione) Prawo ustalają ludzie wiec i ludzie powinni dobrze interpretować przepisy jezeli jakiś przepis jest szkodzący ogółu społeczeństwa to powinno sie go znieść natychmiast.Pytanie do naczelnika urzedu skarbowego :panie naczelniku przez tyle lat ta firma działała gdzie Pan był co??? inaczej pan interpretował ten sam przepis co?? Jezeli odpowie pan że sie pomylił w interpretacji przepisu to powinien Pan sam zapłacić społeczeństwu za pomyłkę swoją !trzeba wprowadzić odpowiedzialnośc urzedników za decyzje wydawane administracyjne natychmiast niech płacą za pomyłki jak murarz spartaczy sicane to go wszyscy paluchami wytykają jak urzednik to nic sie nie stało tak miało być Wytransferować majątek na Cypr. Ogłosić bankructwo. Zarejestrować działalność gospodarczą na Cyprze. Można dalej budować karetki jako inwestor zagraniczny. A rozliczać się z podatków na Cyprze. PS. Jeśli Cypr nie odpowiada to są jeszcze inne tanie i nieupierdliwe opcje.  oczywiste,ze to jedyny taki kraj w Europie .Trzeba dodac chory kraj z chorym prawem I watacha darmozjadów z wiejskiej.Taki ch... na nich zaglosuje...Nigdy wiecej tak chorego kraju ne powinno byc w Europie.Mlodzi powinni jak w najwiekszych ilosciach opuszczac ten wsiowy I prostacki zakatek Europy,bo tu nie ma zycia,nadziei,bezpieczenstwa,tu tylko czeka bieda,ubóstwo,chamstwo na kazdym kroku,zawisc I zazdorsc.Brak jakiejkolwiej nadziei na poprawe,a bedzie jeszcze gorzej.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Sob Paź 17, 2015 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Czw Maj 15, 2014 7:34 pm

To nie wina prawa. Prawo nigdy nie będzie idealne. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Największym problemem tego kraju są, tępi, aroganccy i bezduszni urzędnicy, którzy niszczą resztki polskiego przemysłu i w ten właśnie sposób walnie przyczyniają się do upadku Rzeczpospolitej. Odnieście to do dzisiejszej informacji,że PKB wzrosło w I kw o 3,3 %. Wszystko im rośnie,tylko niebawem nawet w nocy wychodzić będą na żer. Już nie wiedzą co łupić. Prawo nie działa wstecz i żaden urzędas nie ma prawa postąpić inaczej,zwłaszcza,że producenci karetek postąpili zgodnie z obowiązującym prawem.a wystarczyłoby, żeby ta banda niedouczonych krewnych i znajomych różnych posłów kłopotków odpowiadała karnie i cywilnie za swoje decyzje, ale to niemożliwe - nie po to daje się posady krewnym i znajomym, żeby odpowiadali za cokolwiekPolska to kraj absurdów i paradoksów. W wyborach startuja nieroby i kolesie o zielonym pojeciu w prawie i gospodarce. W zakładach leczniczych lecza ludzie z miernym przygotowaniem, w szpitalach pijani uczestnicza w operacjach. Sady w porozumieniu z adwokatami wyłudzaja pieniądze od skarbu państwa. Policja wogóle nie interesuje sie przestępcami tylko straz miejska. Polak ten co pracuje po opłaceniu składek zastanawia sie co kupic by dozyc poliwęglan nastepnej pensji. ZA godzine pracy w UE mamy 8,5 zł a produkty drozsze o 24% niż w Niemczech. Skrusz narodzie kajdany, zerwij opaske z oczu i POgon to tatałajstwo gdzie pieprz rośnie albo do Izraela, tam potrzebuja głupich do ciągłych walk i utarczek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sro Maj 06, 2015 6:06 pm

Kompot z rabarbaru jest swietnym rozwiazaniem na letnie upaly.
Chrupanie lodyzki prosto z grzadki bylo de rigeur dla kazdego szescioletniego samca alfa na ulicy, przy ktorej stal domek mojej Babci.
Nie mozna sie bylo przy tym skrzywic Smile Taka inicjacja do podworkowej bandy.Dzień dobry, jak na nosicielkę tego (ra)barbarzyńskiego imienia przystaje, lubię rabarbar. Podjadam chętnie na surowo, bez dodatku żadnych cukrów, jeśli jest okazja. I bez krzywienia się, Krzychu, bo lubię takie smaki.Myślę, że nikt nie umrze od jednego placka z rabarbarem w sezonie, albo deseru z surówki. Ponieważ miałam dwie osoby w rodzinie lekko uczulone na kwas szczawiowy, zawsze dawałam na stół wapno w tabletkach (po 2 na twarz) i było cacy. Jeżeli ktoś ma rabarbar w ogródku i sporą zamrażarkę, polecam jak naturalnie powiekszyć biust patent Żaby. Otóż nasza Koleżanka, myje, obiera i kroi łodygi rabarbarowe, przesypuje hojnie cukrem, sok odcedza i pasteryzuje w słoiczkach do picia z wodą, a pozostałe kawałki owocu pakuje w nieduże torebki foliowe i zamraża – do placków w zimie. Słynna puchatka Żaby jest pieczona właśnie z tym rabarbarem z dodatkiem malin.
Jeśli na cieście, to najczęściej robię na na kruchym. Np. pod delikatną bezową kołderką. Kompot z rabarbaru, to wspomnienie szkolnej stołówki, w której obiadów nie jadałam, ale czasem na przerwie zgrzana leciałam “napić się kompotu”. Klasyka ówczesna, kompot z rabarbaru z truskawkami, podany w szklance, a oba te wsady na dnie szklanki, nieco rozciapane w bladoróżowym płynie. Kompot, jak magdalenka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sro Maj 06, 2015 6:07 pm

Ide dzisiaj do sklepu aby zobaczyc czy jest rabarbar. Ktos kiedys podal przepis ciasta z rabarbarem na blogu. Jest bardzo dobre, pieke tez tarte. Zasadzilam rabarbar w ogrodzie, ale cos marnie rosnie. Przesadzalam trzy razy a on w dalszym ciagu anemiczny.Obudziłam się z chichotem, bo miałam kabaretowo – polityczny sen i tak głośno się śmiałam, aż mnie to obudziło. Otóż scena z małego miasteczka albo wsi, może przedmieścia – szeroko otwarty stary kościół, masa odświętnie ubranych ludzi z jakimiś paczkami w rękach, tłumy dzieci i prezydencka para, na luzie, w uśmiechach. Tu rąsia, powiększanie biustu  tam głasnąć, zagadać itp. W pewnym momencie zażywny proboszcz w pontyfikalnych szatach zaczął się nerwowo rozglądać, nie ma Prezydenta. Jacyś ludzie zaczęli ustawiać zebranych w pochód? Procesję? Proboszcz wsunął głowę do kościoła i nagle, z wszystkich głośników na placu i telewizorów jak kraj długi ryknęło : Komorowski, q..a, wracaj na swoje miejsce! (ktoś przełączył mikrofon na głośniki?) Ryk śmiechu i następny głos w transmisji “Co się tam u was dzieje…?” I zrezygnowana odpowiedź jakiegoś faceta: “Proboszcz właśnie wygrał Bronkowi wybory”.
I jak tu się nie śmiać?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Paź 17, 2015 3:09 pm

Nie czarujmy się, od razu zacznie się kręcenie z ukrywaniem biżuterii itp. małych ruchomości (a czasem pewnie nawet nie małych) byle pomniejszyć kwotę jaką mogą odzyskać wierzyciele. W takim razie procedura przyjęcia spadku powinna łączyć się z obowiązkową wizytą rzeczoznawcy który określałby wartość spadku za np. 1% jego wartości ale nie więcej niż X. Jednak jak zwykle w PL będą gasić pożar jak już wybuchnie zamiast mu zapobiec.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin


Liczba postów : 50
Join date : 31/03/2013

PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   Sob Paź 17, 2015 3:11 pm

Austriacy nie tylko szeroko otworzyli swoje granice ale przede wszystkim nie zawahali się i masowo przewozili nielegalnych imigrantów w śród nich także wielu terrorystów IS do sąsiednich Niemiec. Skąd wiadomo że terrorystów? Stąd że wszyscy przybysze nie mają jakichkolwiek dokumentów! Dlaczego? Bez dokumentów podają o sobie takie informacje jakie są im wygodne a służby bezpieczeństwa z takimi informacjami mogą sobie tylko w nosach dłubać! ze słusznego sprzeciwu Budapesztu,Bratysławy i Pragi wobec niemiecko -unijnego szantażu w sprawie muzułmańskich osadników..Także w sprawie majdanowsko -banderowskiej Ukrainy i histerycznej rusfobii ..Bo u nas rządzą po odzyskaniu "wolności" kolejne kompradorskie ekipy..Bo oni na szczęście nie mieli swoich solidarności i swoich wałęsów
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Sponsored content
PisanieTemat: Re: żart z wszystkiego   

Powrót do góry Go down
 
żart z wszystkiego
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Wszystkiego najlepszego braciszku...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
mylimy się albo i nie :: trochę w temacie :: dodamy co myślimy :: rozmowy-
Skocz do: