to co gdzie

IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Your first subject

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin

Liczba postów : 50

PisanieTemat: Your first subject   Nie Mar 31, 2013 6:39 pm

eszcze drobiazg odnośnie mgły. Definicja jest ładna, ale nie odzwierciedla subtelności. Krople wody biorą się z kondensacji pary wodnej, a gęstość tejże pary zależy od wielu czynników, a więc mgła może być „Londyńska”, podobno gęsta, lub taka sobie „p…a”.
Jaka była Smoleńska, wie załoga jaka 40, według nich nie była tragiczna. Istotnym czynnikiem są też ruchy powietrza, artysta mówi o rozerwaniu tumanów mgły. Faktycznie, oczekiwanie takiej sytuacji, którą sam przeżyłem (żona była świadkiem) jest chyba rzadka, ale odważny pilot bystrym wzrokiem chciał przebić ową mgłę, bo to chyba już nie były zwyczajne chmury (poniżej 400 m). Tylko w górach można spokojnie być nad chmurami, to wspaniałe uczucie. Przeżywałem to wielokrotnie w samolocie – normalka, ale też w samochodzie w Alpach.elewizja w Polsce istnieje dla promowania produktów niezbywalnych oraz przedstawiania relacji w zawodach równoległego mówienia.
Głód opowieści płynących nurtem realizmu magicznego zastępuje sofistyczne „Życie jest snem” i Opowieści Szecherezady sprawozdaniami z prób przechytrzenia megalomana dedektywa przez szaloną dzieciobójczynią.
Od wielu lat polskie dzieci oraz młodzież uczą się odgadywania „słusznych” opcji testów oraz znajdowania linków do ściąg mających zastąpić teksty prac licencjackich z teorii zamiatania.
Najwiekszy festyn w stołecznej Warszawie to był Pochód Trzech Króli.
Pani Eliza Michalik tłumaczyła w Polityce, że Anita Gargas i podobne i podobni do niej albo będą upowszechniali modlitwy religii smoleńskiej albo przejdą na bezrobocie. Trzeba szczekać!!!
Przez pół wieku w radio i w telewizji obrazowano życie rzesz wśród których nie bylo szaleńców oraz niedorozwiniętych. Okraszano to „Lotami nad kukułczymi gniazdami”. A teraz doszla do głosu prawda: w kazdym polskim zagajniku jeść woła pisklę jaskólki.
Nurkowanie „pod mgłę” jest określeniem wadliwym w przypadku braku tunelu, do ktorego może wlecieć samolot „pod ziemię”.
Fachowcy od lotnictwa chyba wiedzą o tym, że mgła nierówna mgle, choć każda mgła zmniejsza widoczność. Po to podają limity dla lotniska i pilotów – widoczność pozioma np. 500 m lub 1000 m, należałoby tylko traktować to poważnie. Byłem tez świadkiem wrażenia absolutnego braku mgły. Stojąc zimą na Pradziadzie widziałem jak na dłoni miasta Opolszczyzny – i vice versa! Są chwile, kiedy widać pasmo górskie przy granicy, jeśli się wyjedzie trochę z Kędzierzyna. Takim swoistym rekordem jest oglądanie Monachium z Zugspitze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://klimaty.netgoo.org
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Nie Mar 31, 2013 7:08 pm

nigdy nie byla krajem demokratycznym, nigdy nie doswiadczylismy demokracji, jak chocby krotko czechoslowacja, zaden kraj srodkowo-europejski nigdy nie byl demokratyczny, nigdy demokracja nie byla rosja, aczkolwiek mamy takie wyobrazenia o sobie jako tych co niosa kaganek cywilizacji na wschod, jako przedmurze chrzescijanstwa z czym walczyl dmowski, tych lepszych i uczacych innych prawdziwej demokracji. czemu zaprzecza cale doswiadczenie historyczne i obecne polskich elit i narodu. demokracja proporcjonalna, partyjna, sejmokracja jest jako zewnetrzna dekoracja, nie ma natomiast demokracji plynacej z dolu, reprezentacji spoleczenstwa, jego zwiazkow: np o zabudowie miasta i jego rozwoju nie dycyduja wodzowie partii, bosowie okregow… nominowani przez centrale, tylko mieszkancy, musza oni posiadac pieniadze, musza miec zdolnosc powolywania sie na tradycje i analizowac historyczny rozwoj miasta, o sprzedazy gruntow decyduje nie burmistrz lecz wspolnota, a na to potrzeba innej hierarchii wladzy a konstytucja jest tego zaprzeczeniem, nie kreuje ona pelnej, glownie finansowej samorzadnosci.
nie ma w kraju demokracji wspoluczestniczacej i wspolodpowiedzialnej, demokracji spoleczenstwa a z nia immanentnie zwiazana jest funkcja kontrolna i artykulacji sporow i konfliktow jakie sa naturalne w okresie dynamicznego rozwoju (za cudze pieniadze-darowane), brak 4 wladzy niezaleznych mediow, niestety pelnia funkcje kreacji konfliktow nie szukania drog ich rozwiazania, media publiczne w pl sa strona, uczestnicza wybiorczo i nachalnie po jednej ze stron, calkowity brak kontroli spolecznej – oddolnej i organizacji non-profit, calkowicie harytatywnych, zwyklych ludzie ktorzy chca cos zrobic dla siebie, nie jest to promowane a osmieszane, ze przywoluje na pamiec doswiadczenia bolszewickie. stad moje pytanie jak dlugo tak rzadzona pl utrzyma swoja suwerennosc? za 30 lat niemcy stana sie potega, rosja ma bogactwa i rowniez dynamicznie sie rozwija nam przypisano role montowni, wlasnie dlatego wielu moich kolegow to polacy pracujacy na uniwersytetach amerykanskich, bo nie maja takiej mozliwosci rozwoju osobistego w kraju. w polsce nie istnieje naturalna w swiecie fluktuacja elit, natomiast utrzymuje sie i rozwija oligarchia a sa to nie tylko zabetonowane stanowiska naukowe dla zasluzonych lub ze zwiazkow genetycznych, miejsca w spolkach skarbu panstwa, dla chwilowo delegowanych by mogli szybko do wladzy powrocic, wszechogarniajacy nepotyzm, swiadczenie uslug dla otwarcie poplecznikow politycznych chocby przyklad psl. to nie jest partia propanstwowa to jest partia dla siebie i poplecznikow, jak kazda inna w polsce, potega partii widoczna jest w braku wewnetrznej demokarcji partyjnej bo glos sprzeciwu wodzowi konczy sie usunieciem lub ponizeniem na co spoleczenstwo(znacy media) patrza z zachwytem, ostatnio to problem gowina. w usa jest nie do pomyslenia glosowanie w sprawie sumienia z lina wodza, a wprost przeciwnie istnieja podzialy poziome w samym kongresie, wiele sporow jednoczy senatorow i kongresmenow wlasnie z roznych partii, co jest w polsce niewyobrazalne, ze tak mozna i nalezy w demokracji. w niemczech powstaja wiekszosci chadekow-socjaldemokratow, nawet w izraelu mozna mowic wspolnym glosem gdy chodzi o kwestie najistotniejsze lub zewnetrznego zagrozenia.
nie musisz przepraszac z ironia, wyjechali rodzice bo otworzyla sie droga do wyjazdu niemcow na zachod, wyjechala prawie cala parafia ewangelikow i reformowanych z piotrkowa i zelowa, a wielu nie mowilo juz po niemiecku, nikt z nich nie czul sie niemcem czy obcym, choc z wiara luteranina musieli kryc sie rodzice, a mama byla nawet ostentacyjna katoliczka. o wyrzuceniu mowilem rozmyslnie prowokujac ciebie hi, hi…z samobiczowaniem sie polakow jest problem bo daliscie sobie wmowic przez sprytne media, ze za wszystko jestescie winni, nawet za holocaust, zreszta zaden mlody czlowiek nie dopuszcza do mysli, ze kraj produkujacy mercedesy i porsche mogl mordowac zydow, zrobili to glupki polaki genetycznei antysemiccy, czesi sa za to ok maj skode i piwo ……i takich stereotypow jest ogrom, niewyobrazalnie duzo, musisz wiedzic ze nikt nie intetresuje sie tutaj historia wazne co mowia media a kazdy chce miec kase………
zdmiewa mnie slabosc panstwa polskiego i takie zbedne i smieszne podzialy jakie was dziela, ja nie rozumiem, ze nie mozna usiasc do stolu i wszystko przedyskutowac ustalajac waznosc spraw tych w ktorych, mozna znalezc szybko consensus i tych ktore teraz tymczasowo dziela. na zachodzie medialnie mowi sie o wielkich roznicach, ale jesli jest cos do zrobienia dla kraju siada w zaciszu cala reszta i cicho sa wprowadzane zmiany lub przy braku sprzeciwu przeciwnikow. w polsce jest notorycznie inaczej, podzialy wmacniane przez wladze i media sa kreowane, inspirowane i dynamizowane, co jest ….ja nie rozumiem polakow, usiasc i plakac…
nie utrzymacie swojej niepodleglosci, ginac – wychodzi wam perfekcyjnie, niszczyc miasto z jego kultura, tradycja zbiorami bibliotek i dziel sztuki, zbiorami mebli i bizuterii rodzin kumulowanych od pokolen, a potem robic sobie z tego bohaterstwo… to potraficie rzucac sie po pijaku w powstaniach na silniejszego(listopadowe) i strzelac do siebie (wielopolski) to wam dobrze wychodzi…
na szczescie moje dzieci nie maja problemow z identyfikacja jak jeszcze ja mam, juz czuja sie amerykanami.
wysluchaj glinskiego, takze hausnera i komitetu polska 2050 polskiej akademii nauk i jeszcze inne raporty, jest ich wiele nawet boniego z poprzedniej kadencji. zobacz dlaczego glinski nie jest atakowany merytorycznie, nikt nie podwaza jego autorytetu naukowego i jego badan, za to jest osmieszany i wysmiewany przez nawet parandowska i media, dlaczego nikt nie podejmuje dyskusji tak waznej dla kraju, dlaczego nikt nie widzi ruchu narodowego jako krzyku mlodych wobec tego co zrobiona z ich ojczyzna a sa potepiani, jak mozna przebic sie do swiadomosci, skoro nie ma niezaleznych mediow? a pis jest traktowana jako antypolska, abstrachujac od tego nikt z nimi nie rozmawia na argumenty oni zreszta tez nie potarfia rozmawiac, artykulowac swoich argumentow, wkolo ten smolensk i co tam. wiesz gdybym to ja byl premierem natychmiast zaprosilbym wszystkie sily polityczne zeby wylonic wspolna komisje miedzyrzadowa lub parlamentarna i stanlbym na czele zapraszajac kaczynskiego jako vice, dlaczego tak trudno wam to zrobic i rozumiec? ja nie jestem w stanie pojac duszy polskiej…..
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Czw Maj 30, 2013 9:32 pm

To nie tak. Łapownikiem zostaje osoba, która z własnej inicjatywy proponuje załatwienie sprawy za łapówkę, albo osoba, która przystaje na propozycję wręczenia jej łapówki za załatwienie sprawy, jak to właśnie było w sprawie p. Sawickiej. Dla oceny, czy zostało popełnione łapownictwo nie jest istotna intencja proponującego łapówkę, a fakt przystania na nią i jej przyjęcia przez łapownika. Takie jest zdanie Lex?a, które podzielam i w moim przekonaniu słuszne. Pani Sawicka była przecież przekonana, że ma do czynienia z reprezentantem biznesu. Wielu łapowników, i tych ukaranych tych, którzy kary uniknęli, nie zostałoby łapownikami, gdyby nie otrzymali propozycji załatwienia sprawy za łapówkę.
Wiele łapówek nie byłoby zapłaconych, gdyby nie propozycja płatnej protekcji.
W swym dość długim życiu spotkałem ludzi, którzy nie przystaliby i przystawali na żadną łapówkarską propozycję, chociaż były one nęcące.
Bardzo szanuję opinie prof. Płatek, ale w tym przypadku, za wyjątkowo cenne uważam jej uwagi na temat bezkarnej, przestępczej działalności funkcjonariuszy CBA.
Szanowny scrambler (30 kwietnia, godz. 16:54)!
Masz rację, p. Sawicka popełniła przestępstwo, a ja dodaję, że powinna być za nie ukarana.
Sąd Apelacyjny nie miał prawa odrzucenia materiału dowodowego uzyskanego nielegalnie, ponieważ w polskim prawie karnym procesowym obowiązuje zasada prawdy materialnej. Z tej zasady wynika prawo i obowiązek każdego polskiego sądu dokonywania oceny dowodów tylko według kryterium prawdziwości. Polski sąd NIE MA PRAWA ODRZUCIĆ DOWODU UZYSKANEGO NIELEGALNIE, jeżeli dowód ten jest zgodny z prawdziwym stanem rzeczy lub przebiegu wydarzeń.
Zasada prawdy materialnej to podstawowa zasada postępowania karnego krajów cywilizowanych.
Ewentualne wprowadzenie zasady dopuszczania tylko dowodów „legalnych”, byłoby powrotem do średniowiecznych procedur formalistycznych, w nowożytnym wydaniu, dawno odrzuconych,.
I NIC SIĘ NIE STAŁO, I NIC SIĘ NIE STAŁO, I NIC SIĘ NIE STAŁO!
Tak poprawiali samopoczucie polskiej reprezentacji piłkarskiej, po kolejnym przegranym meczu.
I nic się nie stało. P. Sawicka nie popełniła przestępstwa, przyjmując łapówkę a funkcjonariusz CBA, który ją do przyjęcia łapówki nakłonił, też jest niewiniątkiem. Poseł PiS, który złożył propozycję korupcyjną (nie pomnę jego nazwiska) posłance Beger też nic złego nie uczynił – nic się nie stało. Min. Sprawiedliwości Ziobro nielegalnie udostępnił szefowi swej partii wgląd w dokumenty śledztwa prowadzonego przeciw przeciwnikom politycznym – i nic się nie stało!
CBA sfingowało aferę przeciw A. Lepperowi, dopuszczając się nielegalnego fałszowania dokumentów i nic się nie stało. Prezydent RP i Premier zostali publicznie pomówieni przez czołowych polityków PiS o zorganizowanie zamachu na życie poprzedniego Prezydenta RP i towarzyszących mu 95 osób we współdziałaniu z Premierem Rosji i nic się nie stało.Mówią że gdzie dwu polaków tam są trzy partie.
Coś w tym jest patrząc po ROZSTRZALE opinii na blogu.
Więc ja pozwolę sobie zaproponować zaproponować trzecie rozwiązanie.
OTÓŻ WINNA JEST OKAZJA.
Zapożyczyłem to nie tylko od starych Polaków ale chyba i od Rzymian . Okazja czyni złodzieja . Proste
Nie byłoby okazji – to by nie ukradła /łapówka to tez rodzaj kradzieży
Nie byłoby możliwości to by nie prowokowali / był ktoś kogo prowokować było można – to tez prowokacja/
Zwykły chłopek roztropek powiedziałby DAĆ PO ŁAPACH OBU WYSOKIM STRONOM TAK – by już nigdy nikomu nie chciało się powtarzać podobnej procedury.
Sawickiej -przeliczyć te 100 tys na dniówki i kazać odpracować, a w ramach ułaskawienia połowę darować.
Drugą stronę też należy właściwie uhonorować.
Rozwiązać , pion odpowiedzialny za prowokację a pracowników biorących w niej udział obdarzyć zakazem pełnienia jakiejkolwiek funkcji w organach państwa przez lat np 10.
No chyba ze chcielibyście dobrać się do DDDD okazji – a to okazję macie.
Tylko proszę pamiętać że powstaje na naszych oczach nowe uzasadnienie każdego czynu -MOŻNA TO BYŁO UCZYNIĆ BO BYŁA OKAZJA – A BRAK WCZEŚNIEJSZEGO PRZECIWDZIAŁANIA TAKĄ OKAZJE PROWOKOWAŁ
Może mnie by ktoś podobnie poprowokował ?
Nie dajmy się zwariować i nie aprobujmy nietykalności w naszych myślach i wypowiedziach.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Czw Maj 30, 2013 9:34 pm

koro bilingi obywateli są jedną z dziedzin w których przodujemy na świecie, skoro w sprawie dr G. przesłuchano tysiące osób, to widocznie jest to z punktu widzenia Państwa korzystne i skuteczne.
Więc dlaczego tak słabe efekty śledztw trałowych i aresztów wydobywczych?
Nieudolność służb, czy też próba wygenerowania psychozy korupcyjnej, indukowanej przez polityków i media na podstawie wątłych przesłanek?
W naszym katolickim kraju zdaje się że nie przestrzega się dekalogu.
„Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu” obejmuje jedynie kolegów partyjnych- choć nie do końca….
Działania służb tajnych i dwupłciowych też są ukierunkowywane zgodnie z wolą polityczną.Uważam, że wyrok prawomocny skazujący p. Sawicką w tej sprawie powinien zapaść. Wyrok sądu karnego, orzekający o winie i karze, nie powinien mieć nic wspólnego ani z mściwością ani z pobłażliwością. Orzeczenie o winie to sądowe potępienie czynu przestępczego, popełnionego przez sprawcę, natomiast orzeczenie o karze musi być zgodne z treścią przepisu karnego (kolokwialnie: musi mieścić się w „widełkach” tegoż przepisu) oraz uwzględnić zasadniczy cel kary: profilaktykę ogólną, społeczną i indywidualną, tj. w odniesieniu do skazanego, powinno być dostosowane do tego, czy i w jakim stopniu można spodziewać się jego powrotu do przestępstwa.
Orzekając w tym przypadku o karze sąd powinien uwzględnić to, że infamia, o której piszesz w pewnym stopniu przeciwdziała możliwości powrotu p. Sawickiej do przestępstwa. Powinien także uwzględnić skruchę sprawczyni, jej rodzaj albo brak skruchy, i zamiar powrotu do działania nienaruszającego prawa.
Przepisy ogólne prawa karnego materialnego i procesowego, dają sądowi wprawdzie ograniczone ale dość duże możliwości dostosowania wymiaru kary do wymagań profilaktykiNie orientuję się w przepisach prawnych, prawnikiem nie jestem. Mam jakieś wewnętrzne poczucie niesprawiedliwości przy orzekaniu o winie i karze.
Sawicka została cywilnie uśmiercona – sprawcy całej inscenizacji wyszli z tego w chwale i sławie ludzi o wysokich walorach moralnychh, pełnych poświęcenia dla SPRAWY.
Zdeptali głupią, pazerną kobietę, która żyłaby sobie w nieświadomości własnych możłiwości – gdyby nie oni.
Begerowa, podpuszczona przez dwóch dziennikarzy bez skrupółów odegrała powierzoną sobie rolę, sprowokowała dwóch dżentelmenów do złożenia jej propozycji korupcji politycznej… i głupia baba została ośmieszona, wyrzucona poza nawias i podeptana a dwóch dżentelmenów nadal robi karierę i wygłasza przeróżne szlachetne banały.„Zadaniem kapitana było bezpieczne wylądowanie statku powietrznego z Najważniejsza Osoba w Państwie na Pokładzie”
Nie jestem do końca przekonany co do „najważniejszosci” tej akurat Osoby. Czyli, naszego sp. Prezydenta. No ale tak to zostało potraktowane. Najważniejszy Pasażer Oficjalnie. Niech tak zostanie. W moim rozumieniu każdy rozsądnie myślący człowiek zakłada, ze pilot samolotu powinien być powodowany głownie troska o WŁASNE przeżycie przy ryzykownym lądowaniu. A nie żadną tam troska o życie pasażerów. Nawet tych najważniejszych.
Kto zmusił Protasiuka do tak niebezpiecznego lądowania, ze skazywało ono jego, pilota, na jego pewna śmierć? No kto? Ze przy okazji zginał akurat prezydent jakiegoś tam państwa, może tu być potraktowane jako sprawa drugorzędna. I słusznie. Śmierć jest śmierć. Natomiast KTO spowodował dana śmierć, to sprawa dla prokuratorów. Bo przecież nie dla tych co te śmierć ponieśli.
W Smoleńsku KTOŚ spowodował śmierć 96 osób. Czy prokuratorzy, rosyjscy lub nasi, spróbują dotrzeć do tego KTO to spowodował? Bo ze nie była to ot taka sobie niewinna katastrofa to dzisiaj, po trzech latach, nikt nie ma najmniejszych watpliwosci. Choć z rożnych przesłanek wychodząc
Wydaje się, ze jeśli Macierewicz będzie wystarczająco upierdliwie przypierał do muru stronę rosyjska z jego oskarżeniami, to dojdzie do kontr-oskarżenia ze strony rosyjskiej. Wtedy the hell will brake loose. I żyjący decydenci NALOTU NA SMOLEŃSK staną przed Temida. A ta, swoim zwyczajem nadwiślańskim, sprawę umorzy. Ewentualnie, uniewinni wszystkich. I znowu wszystko będzie dobrze w ogrodz… tfu, chciałem powiedzieć, w raju po-smoleńskim.
Ja się zgadzam, że obie panie nie powinny się znaleźć tam, gdzie się znalazły, ale skoro już się tam dostały – jak niezliczona ilość durnowatych panów, brylujących na salonach i wygłaszających dęte idiotyzmy pod dyktando sponsorów politycznych.
Kto będzie kontrolował kontrolujących?
Po Milczanowskim, było już jedynie gorzej.
Eliot Ness i Di Pietro nie mają następców w naszym kraju?
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Czw Maj 30, 2013 9:34 pm

Ja nie napisałem, że jest niewinna wzięcia łapówki. Wyręcz odwrotnie stwierdziłem, że sąd uznał, że popełniła przestępstwo więc źle odczytałeś mą wypowiedź. Ja napisałem, że z powodu prowokacji CBA która nie miała żadnego uzasadnienia i była niezgodna z zapisami o CBA przestępstwo zaistniało. Gdyby tej prowokacji nie było tego przestępstwa by nie było. Za współudział w przestępstwie CBA powinien odpowiadać karnie. Sawickiej pieniądze odebrano, zysku materialnego więc nie ma. Straciła natomiast oprócz dobrego imienia bardzo wiele (pieniędzy również). Odstąpienie od skazania w takim przypadku jest moim zdaniem uzasadnione, bo ukarana została wystarczająco. Nie znam prawa polskiego dostatecznie dobrze by stwierdzić czy przyjęte rozwiązanie jest z nim zgodne. Jak wynika z wpisów LEX’a wygląda, że chyba nie i jeśli tak jest faktycznie to można było dać wyrok z „zawiasach” żeby było zgodnie„brak skazującego wyroku dla byłej POSŁANKI (jeszcze raz powtarzam!), demoralizuje innych państwowych urzędników czy przedstawicieli narodu, którzy widząc, ze można sprawować urząd czy mandat parlamentarzysty podobnie jak uniewinniona, nie będą mieli żadnych hamulców, aby pójść drogą p. Sawickiej.”
Przede wszystkim, brawo Macku. Czujnies tu Andrzeja sprawdził..
Andrzeju! To i ciebie trafiło? A jak inni urzędnicy czy przedstawiciele narodu mogą pójść drogą p. Sawickiej? Żeby pójść tą „drogą p. Sawickiej”, trzeba mieć za premiera Kaczyńskiego Jarosława i za ministra sprawiedliwości Ziobrę Zbigniewa. Żaden inny układ rządzących wesołków takiej operacji prowokacyjnej STING jaka założono na p. Sawicka nigdy nie zbuduje na przedstawiciela partii. opozycyjnej. Bo jest wbrew DEMOKRACJI
Czy ciebie nic nie nauczyła afera Watergate? To tam, i wtedy, ponad czterdzieści lat temu, doszło do wynaturzenia w demokracji. Gdzie rządzący prezydent Nixon, wraz z przydupasami z jego partii republikańskiej, wymyślili sposób na ‘znalezienie haka’ na oponentów z partii demokratycznej. Czy nic nie dociera do szanownego, ze operacje pn. STING, i szukanie haków na opozycje, przez stronę akurat rządzącą, musi się zakończyć impeachmentem? Czyli wywaleniem durnia z urzędu? Bo jeślią nie zakończy taka wysoka kara to możesz odtrąbić good bye dla demokracji.
W Polsce antydemokratyczne, nielegalne poczynania PiSu w czasie dwuletnich rządów zakończyły się odsunięciem tej partii od władzy poprzez przedwczesne wybory. To oznaczało, ze nie było tam odpowiedzialności KARNEJ za nielegalne, antydemokratyczne działania tej rządzącej partii. Czy to brak tej odpowiedzialności karnej tak ogłupił ludzi? Czy to tez byla to „afera” Rywina, która tak wszystkich ogłupiła? Bo dzisiaj już nikt, wygląda na to, nie wie co to jest prawo a co bezprawie
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Nie Lip 28, 2013 1:45 pm

Gowin idzie na dno, więc dlatego stara się zrobić wrażenie, że schodzi do Podziemia. Z kanałów łatwo może zajrzeć panienkom pod sukienki i sprawdzić, czy DZIECKO POCZĘTE jest traktowane zgodnie z Wartościami Katolickimi. Może też wyławiać DZIECI POCZĘTE spływające rurami. Ratując je – dokonuje czynów wybitnych moralnie i politycznie. Poseł Godson chętnie go tam odwiedzi i przyświeci latarką. W Podziemiu może też planować zamachy. Na Cafe Cluby – propagujące Cywilizację Śmierci i handlujące marihuaną, oraz na kliniki aborcyjne, by te 669 aborcji wykonanych co prawda w ramach obowiązującego prawa, ale przecież tak nienawistnych Gowd-sonom. Może tez się przedostać do Muzeum Powstania Warszawskiego i stanąć obok Kaczyńskiego Lecha, jako brat-brata, czyli Twórca i Dowódca Powstania we Własnej Osobie.
Studzienkę może otwierać tylko tym, którzy zasłużyli na Podziemie.
Wreszcie, z kanalizacji może w sposób praktyczny głosić swój Program dla Młodych: młodzi go nie usłyszą, on ich też nie słyszy. A w razie czego – zawsze można powiedzieć, że to przez szum ścieków. I o to chodzi. Ważne, żeby głosić.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Nie Lip 28, 2013 1:46 pm

Problem Gowina godny XXI wieku. A ja myślałem, ze przeczytam coś o najwybitniejszym ministrze finansów pośród wszystkich krajów nie tylko UE i jego kolejnym, jakże celnym wstrzeleniem się w budżetowe cyfry. Przypuszczam, że ta cisza podyktowana jest tym, ze przecież mogło brakować w budżecie nie 24 miliardy złotych, a 120 mld złotych. Cóż znaczy 24 w stosunku do 120?
Poseł Biernat z PO, zapytany niedawno o 6 mln złotych wydanych z budżetu na koncert Madonny, z rozbrajającą szczerością odpalił: cóż znaczy te 6 milionów do 600 milionów?Według mnie Gowin idzie w ślady Sikorskiego, który widząc, ze PiS tonie, chciał dorzynać watahy i przeszedł do PO prosto na ministerialny stołek.
Gowin w PiS-ie będzie również ministrem, ale pewnie od infrastruktury albo finansów, bo też na tym się nie zna.
PO nie musiała pójść drogą AWS bo to przecież jest post-AWS-UW.
Najśmieszniejsze jest to, że ich nieudolne rządy „trafiają” na światowe kryzysy i podobne są ich efekty. Rząd Tuska, teoretycznie wygląda lepiej niż rząd Buzka, ale tylko dlatego, ze ten pierwszy ma do dyspozycji duży zastrzyk finansowy z UE. Szkoda tylko, że te pieniądze akurat trafiły na takich nieudaczników. A może tak miało być?
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Sro Paź 23, 2013 9:31 pm

Ile podatnicy musza zapłacić za te bzdury czyli przelewania pustego w próżne? Dziwne Fukushima truje na maksa radioaktywnościa aoni sie zbdurami zajmuja a nie prawdziwym problemem grożacym zagłada gatunku ludzkiego. Zakończył się Szczyt Pokojowych Noblistów ale bez "pokojowego" Noblisty Mr. prezydenta Baracka Obamy,który zajęty agresją wojenną w Afganistanie oraz torturami w amerykańskim kryminale Guantanamo na Kubie-który zobowiązał się zlikwidować,do Warszawy nie przybył. I słusznie ,po się kompromitować,wobec tak szerokiego zacnego grona , oraz jeszcze szerszej opinii społecznej naszego globu.Niestety niezależne i demokratyczne polskie media,tego politycznego drobiazgu nie tylko nie skomentowały ale nawet ...."nie zauważyły". No bo "who is it ? ".... jakiś tam Mr.Barack Obama. Spektakl " społeczności międzynarodowej" z Sharon Stone- gwiazdą w roli głównej. I naga prawda o bezsilności tego gremium. Jedynie Sharon robi coś konkretnego, pozostali są tylko od gadania. Bolek, człowiek kariery na grzbiecie państwowej własności pozostałej po PRL.
Kaziu, Maniuś! Bolek podzieli się z wami kawałkiem chleba? Załatwi waszym synom emeryturę europosła jak swojemu dziecku?
Może tak ukradniecie farbę ze stoczniowego magazynu i sklejkę, by namalować "Socjalizm tak, wypaczenia nie!".
Aaa... prawda, nie ma już magazynu i komuny spichlerza. Obama noblista , który nie walczył o pokój. Wałęsa noblista , który podpisał ale nie wywalczył 21 punktów o , start które SOLIDARNOŚĆ walczyła za to szwęda się po całym świecie za medalami i Twierdzi ,że ON sam rozwalił komunę Komuniści tylko na niego spojrzeli i gaciami trzęśli a idioci biją brawa. Cyrk nad cyrkami idiota idiotę popycha . Tyle jest wart obecny NOBEL.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Sro Paź 23, 2013 9:35 pm

Na przykladzie pani Sharon Stone wiele naszych pan,ktore czuja sie " gwiazdami",powinno wziac z niej przyklad.Jest aktorka swiatowa o ugruntowanej karierze i dorobku,ale nie pyszni sie tak, jak wiele naszych rodzimych pan.Ubrana skromnie z klasa.Jakos jej nie wyskakuje przez " przypadek" cycek.Nie widac rowniez doczepionych wlosow, ani wstrzyknietego botoksu.Usta ma takze naturalne ,a nie jak wargi sromowe.naszych aktorek czy innych " celebrytek".Nie wywala na wierzch swiezo zrobionych zebow od dentysty.Tipsow rowniez brak.Tak wiec ,szanowne polskie panie celebrytki,klasa czlowieka lezy gdzie indziej ,niz wam sie wydaje. Może cycek jej przez przypadek nie wyskakuje, ale znana to jest tylko dlatego, że jej inna część ciała wyskoczyła i to celowo. Tego w czerwonej sukience to się celowo pozbyli z Tybetu bo przynosił im obciach. Teraz się chłopina snuje po świecie robiąc za błazna tak jak nasz za filozofa. Tak głębokie myśli wczoraj wypowiadał , że myślałem iż się skumał z Baltazarem. Nadmienię tylko ,że Baltazar to był osioł mojego dziadka. Mogli Sharon powiedziec przy okazji ze 8km od geograficznego centrum Warszawy ludzie w tym kraju nie maja wody z wodociagow, kanalizacji i moga tylko marzyc o Internecie (maja 'nowoczesna siec bezprzewodowa' czyli badziew na sznurkach francuskiej firmy).
Z pewnoscia bylaby pelna podziwu dla osiagniec rzadzacych tym krajem. Do mediów: a czy oprócz tej Pani był tam jeszcze ktoś interesujący? Kim jest ten zabawnie ubrany człowiek z prawej??? Czyzby to był...hmmm. Dalaj Lama? No, ale w porównainu z aktorka o nogach konczących sie wysoko- to nikt ważny. Nie warto o nim pisac. No i w koncu kto wie, kim jest taki gostek... Aktorka- o, to ktos ! Inni jacys tam byli? Ktoś, o kim warto mowic? może jakis celebryta serialu tam wpadł omyłkowo??? Nie? To macie racje, po co mówic o noblistach w Polsce.. Dawac parowki, puszki po piwie i znikająca sosne okraszone usmiechem debila ! I jakies cycki celebrytki ktora az ze 3 razy "zagrała" w seialu "D jak debilizm"... Nobliści sie nie sprzedadzą. Mam pytanko do znafcuf. Nie wie który , kto te szczytowanie Noblistów finansuje? Bo cosik mi się widzi że to JA i TY. Przyjechali , pojedzą , wypiją i może niektórzy poru..ją . Ciekawe czy resztki ze stołu dadzą polskim bezdomnym i niedożywionym dzieciakom w szkołach .Wiem że nie będzie im smakował czarny kawior i langusta ale sądzę że nie będą grymasić Źródło fascynacji panią Sharon Stone nie tkwi w osiągnięciach wynikających z jej działalności charytatywnej, lecz z widoku jej krocza pokazanego w filmie "Nagi instynkt". Jest to zresztą weterynarz Bielany jedyny tytuł filmu towarzyszący jej nazwisku przy okazji newsu w naszych mediach. Jest to sygnał dla polskich panienek- szansa zajęcia miejsca w ławie sejmowej jest wprost proporcjonalna do szerokości zaprezentowanego krocza. Była w spodniach więc pewnie nogi na nogę nie założyła. Stado fotoreporterówi nie miało czym się ekscytować. Nie pokazała bielizny ani golizny. Zmarnowane godziny w pozycji wiszącej lub leżącej z aparatem skierowanym w dekold lub krocze tej Pani. Pewnie poszli się z żalu uchlać. Taka to już mentalność tych "ludzi?" - fotografów od majtek.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Sro Paź 23, 2013 9:39 pm

Znając życie PO będzie chciała wykorzystać Sharon Stone w 2015 roku, czyli podczas swojej kampanii wyborczej, która będzie jednocześnie klęską tej partii pod względem złożonych dotychczas obietnic, nie mających pokrycia w rzeczywistości. A jakie organizacje wspiera ,,bolek", no i za czyje pieniądze? Warszawskie spotkanie noblistów zorganizował z ,,bolkiem" Magistrat warszawski. Ten sam, który tu polecam Blog Hanny Bakuły. Nie mogę zacytować, bo treść przez Autorkę zastrzeżona, ale warto przeczytać. Brawo Pani Hanno. Języczek jak zawsze cięty, ale czysta prawda. Marnuje się Pani. Warto by pomyśleć o czymś szerszym. Jak nic sukces! Jak pieknie przywitala pani Prezydent Walc to nie spotykane jak pieknie mowila po angielsku wyobrazmy sobie teraz Technicznego Kaczora co ten typ by narobil kupe smiechu dziadostwa doreszty wszyscy z grona kaczora to sa petaki zapytani o wybuch powstania warszawskiego nie odpowiedzieli redaktorom na pytanie taki idealista Czarnecki glupio sie usmiechal pod nosem i nie odpowiedzial nawet daty mylil w koncu powiedzial ze nie wie taki sam Kaczor jest zapytany klimaty o jakies warzne daty to nigdy nie odpowiedzial mowiac ze to chwyt no niestety takich politylkow mamay w Polsce. Wielbiąc Walcową, która tekst w języku angielskim kuła na pamięć przez wiele ostatnich miesięcy (było słychać, że język angielski nie jest jej bliżej znany ), a i tak pomyliła dni z tygodniami, dobrze, że ,,słuchawka " podpowiedziała i Walcowa się poprawiła zgodnie ze sugestią słuchawki , to obrażasz ,,polskiego noblistę ,,bolka"" i ,,polskiego prezydenta ,,gajowego"", którzy języków obcych w ogóle nie znają, a i z Polskim mają kłopoty. Dowód na poziom inteligencji Sharon. Wie doskonale ze nie jest w stanie nawiazać walki z nowymi młodszymi rywalkami. Korzysta w pełni ze swojej dojrzałej kobiecości. Tyle różnych organizacji popiera, ale ani jednej organizacji praw zwierząt nie popiera. Spójrzmy zatem na inteligencję i podstawowe rozeznanie tej byłej modelki, której kariera rozpoczęła się od przełożenia nóg w filmie "Nagi instynkt": Kiedy spytano ją o trzęsienie ziemi w Sichuan w 2008 roku, powiedziała: "No, wiecie, to było bardzo interesujące, ponieważ przede wszystkim, wiecie, nie jestem zadowolona ze sposobu w jaki Chińczycy traktują Tybetańczyków i oni nie są mili dla Dalai Lamy. Potem zdarzyło się całe to trzęsienie ziemi i wtedy pomyślałam...czy to jest karma? Kiedy nie jesteś miły wtedy przydarzają ci się złe rzeczy". Epicentrum trzęsienia ziemi było w Okręgu Wenchuan, który znajduje się w Ngawa Tibetan i w Autonomicznej Prefekturze Qiang, gdzie etniczni Tybetańczycy
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Your first subject   Nie Lut 02, 2014 10:13 am

Rowniez w AUSTRALI trzeba zrobic z tym porzadek. Ten pan co zarzadza TV- Polonia za nic nie odpowiada I tak ciagle sie tlumaczy . Odpowiada tylko za branie pieniedzy do swej kieszeni . W kolko pisze ze do niego nic nie nalezy -- tylko branie kasy a czy chociaz raz zapytal co chcemy ogladac I o jakim czasie -- poprostu nabija sobie kase I jeszcze ma smialosc pokazywac sie publicznie ( jak typowy ZYD) tylko do pieniedzy.  Fakt ze TV Polonia zamiast roznego rodzaju luznych informacji o kraju,kulturze ,sztuce,rozrywce i obecnej polityce etc.
-trudni sie do znudzenia krzewieniem "kato-patriotyzmu"Czego na dluzsza mete nieda sie po prostu ogladac-bo przypomina to zywcem tV PRLowska tyle ze zamiast uprawiania czerwonej propagandy -uprawia sie tu czarna..!
Jesli chodzi o Kolonko to dla mnie jest to zwykly zakuty pajac o pogaladach jescze bardziej na prawo od TV Polonia..a zblizonych do mohereow z TV.Trwam.. Dla http://witryna.96.lt/ nalezy dodac ze PRL-uczyl "czerowonego patriotyzmu".Obecnie zas niemal w podobny sposob uczy sie czarnego-pariotyzmu..Tyle ze jak sie powinnes sie tu zorietowac -w obydwu wypadkach z prawdziwym patriotyzmem nie ma to kompletnie nic wspolnego  Nie oglądam zbyt często TV Polonia , ale w tym szczekaniu , najpewniej PIS iarni , zastanawiam się dlaczego Niemcy naród sto razy praktyczniejszy i o lata świetlne mądrzejszy np : od elektoratu PIS , utrzymuje kanał Deutsche Welle ? Chyba że TVP poddało się już PIS iarni na dobre . Masz pan race panie Max tvp powstała głównie dla polaków przebywających za granicą ale co tam za głupoty pokazują że nie można tego oglądać a miały być wiadomości co się w kraju dzieje a tam same bzdety pokazują Kiedyś lubiłem Maxa Kolonko, gdy relacjonował dla wiadomości informacje z USA, ale później przeczytałem wywiad z nim, obejrzałem film w którym wypowiada się na różne tematy i stwierdziłem, że gościa trochę porobiło... Może dlatego od dłuższego czasu nie relacjonuje w wiadomościach informacji z USA.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Your first subject   

Powrót do góry Go down

Your first subject
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1